Попладне-умерено облачно време

Во текот на денот во Македонија ќе преовладува умерено облачно време со услови за повремени сончеви периоди. Во југозападните, јужните и југозападните предели со услови за провејување на слаб снег кој во доцните попладневни часови ќе престанува. Ќе дува доумерен слаб ветер од променлив правец. Mаксималните температури ќе бележат благо покачување и ќе се движат од -9 до -3 степени. Во Скопје ...

⇐ DailyРадио Слободна Македонија ⇒