Како да подготвите горичка шницла

Вистински деликатес од телешко месо. Потребни состојки: 750-800 гр. телешки бифтек 200 гр. кашкавал 120 гр. шунка масло за јадење сол и црн пипер Начин на подготовка: Бифтекот се сече на шницли. Секоја шницла се истолчува, се посолува и пече на скара. Саламата и кашкавалот се потпечуваат малку. Се сервира во овал и тоа по следниот редослед: прво шницлата, потоа саламата па кашкавалoт. Се става во ...

⇐ DailyМама 365 ⇒