Пита од стар леб

Ова јадење се подготвува брзо, а состојките речиси секогаш ги имате во кујна. Состојки: 1 векна стар леб 4-5 јајца 300 гр сирење 2 шолји масло 1/2 л млеко 1 лажичка брашно суво грозје Начин на подготовка: Лебот исечете го на парчиња со еднаква големина и наредете ги на намастена тепсија. Разматете јајца, додајте издробено сирење, малку сол, млеко и лажичка брашно, па сè убаво соединете. Со оваа ...

⇐ DailyВелес Прес ⇒