Паштета од леќа

Состојки: 1 шолја зелена леќа 1 виолетов кромид 2 чешниња лук 6 лажици маслиново масло ½ лажичка бибер ½ лажичка куркума По желба: Мускатно оревче, коријандер, мајоран, соја сос Приготвување: Кратко пропржете го ситни сечканиот кромид на маслиново масло, додадете ја леќата, малку вода и варете околу 20 минути. Кога ќе се олади ставете ја смесата во блендер заедно со згмечениот лук и зачините и ...

⇐ DailyАрт Кујна ⇒