Објавени номинациите за британските филмски награди „БАФТА 2017“

Во пресрет на јубилејното, 70. по ред доделување на британските филмски награди, кое ќе се одржи на 12 февруари во „Ројал Алберт хол“ во Лондон, денеска беа објавени номинациите за овој британски еквивалент на Оскарите.Само два дена откако триумфираше на 74. доделување на „Златните глобуси“, победувајќи во сите седум категории во кои беше номиниран, мјузиклот „Ла ла ленд“ е потенцијален добитник ...

⇐ DailyРадиоМК ⇒