Неделава конечно ќе почувствуваме лето

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 31 степен. УВ-индексот ќе има вредност 8. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе достигне ...

⇐ DailyРепублика ⇒