Мармалад од мандарини

Рецепт – мармелад од мандарини за: 5-6 тегли од пола литар 2-3 кг мандарини 3-4 кори од мандарини 1 рендана кора од непрскан лимон и 1 кора од непрскан портокал шеќер со природна арома на портокал или лимон – 50 гр шеќер со цимет – 50 гр 1 – 2 лажици кафен шеќер, мед или стевија 1-2 лажици џемфикс – може но и не мора Излупете ги сите мандарини, а кората од 3-4 мандарини исецкајте ја на ситни ...

⇐ DailyМама 365 ⇒