Сакам да им се заблагодарам на сите кои ме лажеа, бидејќи ми ја покажаа вредноста на вистината. Сакам да им се заблагодарам на сите кои не веруваа во мене, ...
| | веќе видена

Во неделното долго интервју за австралиската „60 минути“, Памела Андерсон имаше пар „контроверзни“ коментари околу #MeToo движењето и третиот бран на ...
| | веќе видена

На социјалните мрежи кружи фотографија на девојка на која се гледа дека таа на својот грб го истетовирала ликот на познатиот македонски водител Драган Вучиќ. ...
| | веќе видена

Интересен графички приказ на споредбеното движење на 10-те најголеми БДП-и во светот, од 1960 година до лани. Можеби следењето на првото место е досадно ...
| | веќе видена