Лана Дел Реј сними песна со синот на Џон Ленон

Пејачката Лана Дел Реј во интервју открила дека на новиот албум „Lust For Life“ ќе се најде и соработка со синот на легендарниот Џон Ленон од „Битлси“. Таа и Шон Оно Ленон снимиле песна со наслов „Tomorrow Will Neve Come“, во која станува збор за славните родители на Шон. Песната ја напишале заедно, а ги вклучувала стиховите: „Посакувам да се вратиме во твојата куќа на село и да пуштиме радио, да ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒