Се изладивме што се изладивме – од утре се враќа пеколот

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време. Претпладне во јужните делови сè уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната од 19 до 26 степени. УВ-индексот ќе биде 6. Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има ...

⇐ DailyРепублика ⇒