Еве како да подготвите преубави домашни карамели!

Израдувајте ги домашните и воодушевете ги гостите со домашни карамели! 1 1/4 шолји кафеав шеќер 1 2/3 шолји бел шеќер 1 шолја путер 1 шолја пченкарен сируп (може и мед како замена) 1 1/4 шолји слатка павлака 3/4 шолја полномасно млеко 2 лажички екстракт од ванила Кафеавиот и белиот шеќер ставете ги во тенџере и во тоа додајте путер, пченкарен сируп, слатка павлака, млеко и ванила. Гответе на ...

⇐ DailyГотви.mk ⇒