Џез-концерт на „Милан Петровиќ квартет“ во „Јавна соба“

Во рамки на џез програмата „Шоу рум“ (Show Room) во „Јавна соба“ на 14 јануари ќе настапи познатиот џез-бенд „Милан Петровиќ квартет“.Милан Петровиќ е пијанист, композитор и текстописец, но музичката кариера и популарноста ја базира на настапи по целиот регион со својот квартет.Во 2012 година отскона со авторскиот албум „Excursion“, кој е изработен во соработка со 38 најпознати џез и блуз ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒