Од ова чоколадно уживање ве делат само 5 минути!

Знаете ли дека во микробранова можете да испечете колач за само 5 минути? Освен што е неверојатно вкусен, многу брзо и едноставно се подготвува! 4 лажици брашно 2 лажици шеќер 2 лажици какао 1 јајце 3 лажици млеко 3 лажици путер неколку капки екстракт од ванила неколку парчиња чоколадо Во голема шолја измешајте брашно, шеќер, какао и чоколадо. Откако состојките добро ќе се соединат, додајте јајце ...

⇐ DailyГотви.mk ⇒