И Бали - бег се бори со снегот, еве како

Турскиот актер Бурак Озџивит, познат и како Бали-бег по својата улога во „Сулејман Величествениот“ беше погоден од снежното невреме што ја зафати турција. Тој успеа да излезе од куќата за да прошета, а на фотографијата која ја сподели на социјалните мрежи се гледа дека снегот му го отежнува движењето.

⇐ DailyСител ⇒