Анџелина Џоли ги шокирала Британците: За време на посетата на Архиепископот ги пуштила брадавиците на слобода

Анџелина Џоли и по разводот со Бред Бит ја продолжува својата хуманитарна работа. Во четвртокот таа се сретнала со Архиепископот од Кантербери, но на средбата се појавила без градник па така врз себе го навлекла гневот на многу корисници од социјалните мрежи. Архиепископот Џастин Велби фотографиите од нивната средба ги споделил на Твитер, а многу набрзо корисниците на социјалните мрежи забележале ...

⇐ DailyIndex24.mk ⇒