И Ана Курникова и Марија Шарапова може да и позавидат на нашата Лина Ѓорческа

Родена на 3 август 1994 година со потекло од Тетово, Лина Ѓорческа важи за еден од најголемите надежи на македонскиот женски тенис и спорт воедно. Со нејзини 22 години таа е првата македонка и единствена засега во историјата која се нашла во првите 200 на WTA ранг листата. Она што е во фокусот на вниманието овие денови е нејзиниот утрешен настап во првото квалификациско коло на гран-слемот во ...

⇐ DailyFriday ⇒