СДСМ: Мерките на Владата предводена од СДСМ обезбедуваат значајна поддршка


Со четвртиот пакет мерки во вредност од 470 милиони евра, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, продолжува со грижата за сите компании, за сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Собранието утре почнува расправата по ребалансот на Буџетот за 2020 година, што Владата го усвои на седница на 6-ти овој месец. Ова е втор ребаланс годинава ...
| | веќе видена | слични

Владата има сериозен проблем, а тој е како да го реши прашањето со штедачите од Еуростандард банка, чии штедни влогови беа над 30.000 евра, колку што законски ...
| | веќе видена | слични

Како едно решение за нивната тешка ситуација гледаат во нов закон за нивно обесштетување кој го доставиле до Собранието. Поддршка ќе побараат и од премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка очекуваат сите партии да го поддржат предлог-законот за обесштетување, за кој велат дека треба да ја исправи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка најавуваат дека неделава ќе имаат средба со премиерот Зоран Заев, иницирана од владината служба, на која очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Целосен молк од страна на институциите за фирмите кои што ги злоупотребиле државните пари за справување со корона кризата. Поминаа два месеци откако скандалот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард очекува пратениците да го разгледаат и прифатат нивниот предлогот за Закон за обесштетување на сите жртви на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 669 | | | веќе видена

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 244 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 171 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мерките на Владата предводена од СДСМ обезбедуваат значајна поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: