Македонија на дното во Европа по квалитет на животот


7 копии

Целосен молк од страна на институциите за фирмите кои што ги злоупотребиле државните пари за справување со корона кризата. Поминаа два месеци откако скандалот ...
| | веќе видена | слични

Економијата е пред колапс, тоа го покажуваат сите економски индикатори, велат економистите . Така според последните податоци од Заводот за статистика, БДП за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со ребалансот на буџетот, кој веќе е во собраниска процедура, се обезбедуваат сериозни средства за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки за поддршка ...
| | веќе видена | слични

СДСМ донесе цунами во економијата. Над 40 илјади лица ги изгубија своите работни места поради неспособноста на мафијата на власт. Индустриското производство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од почетокот на коронакризата, Владата предводена од СДСМ преку навремени и ефикасни мерки им помага на граѓаните и компаниите во надминување на негативните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Над 1.300-те административци „вработени според Рамковниот договор“, кои земаат плата без да одат на работа, не можат да бидат отпуштени, односно да им бидат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И покрај тоа што над 1.300 вработени според Рамковниот договор седат дома, а со години земаат државна плата, договорите не можат да им бидат прекинати, дури и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски ...
сите 275 | | | веќе видена

На три локации, пред Владата, пред Министерството за правда и пред Министерството за надворешни работи се одржа протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 654 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 40 | | | веќе видена

Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
сите 343 | | | веќе видена

Економската криза допрва доаѓа, ова е само почеток, за жал доаѓаат тешки месеци за сите граѓани на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните не гледаат ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на дното во Европа по квалитет на животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: