Бесими: Ковид-кризата е од неекономска природа и мора да се вбризгаат пари во економијата

Ковид кризата е од неекономска природа и сите економии во светот вбризгуваат средства во стопанството, го прошируваат дефицитот така што преку мерки ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постепено надминување на кризата и закрпенување на економијата во следните две години се очекувањата на аналитичарите во земјава, искажани во анкетата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резултатите од Анкетата на Народната банка за инфлациските очекувања и очекувања за движењето на реалниот бруто домашен производ (БДП) не упатуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка ги објави резултатите од најновата Анкета за инфлациските очекувања и очекувањата за движењето на реалниот БДП , спроведена во септември оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

–Во поглед на економската активност, во споредба со претходната анкета, анкетираните аналитичари очекуваат подлабок пад на домашната економија оваа година од ...
| | веќе видена | слични

Нема позначителни промени во очекувањата на економските аналитичари. Тие и натаму очекуваат умерена, ниска и стабилна инфлација. Во однос на економскиот раст, ...
| | веќе видена | слични

Народна банка на Македонија ја објави Анкетата што ја направила за инфлациските очекувања, но и за очекувањата за движењата на бруто-домашниот производ во ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари очекуваат умерена, ниска и стабилна инфлација. Во однос на економскиот раст очекуваат постепено надминување на кризата и закрепнување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 499 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 621 | | | веќе видена

Трката за вакцина против ковид-19 се засилува со тројца главни кандидати што сега пријавуваат стапки на ефикасност поголема од 90 отсто. Здравствените експерти ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Ковид-кризата е од неекономска природа и мора да се вбризгаат пари во економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: