Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

6 копии

Советот на министри на Албанија одлучи државата да ги врати парите од казните и да ги амнестираат лицата кои од 17 април до 7 октомври биле казнети за време на ...
| | веќе видена | слични

Дипломатот на Северна Кореја, Јо Сонг-гил, кој исчезна за време на својот мандат во Италија, пребегнал и сега живее во Јужна Кореја, соопштија јужнокорејските ...
| | веќе видена | слични

Принцот Алберт Втори од Монако денеска престојува во официјална посета на Србија, а домаќин ќе му биде претседателот Александар Вучиќ. Како што беше соопштено ...
| | веќе видена | слични

Руската Федерална служба за безбедност денеска соопшти дека привела војник и негов брат поради сомневање дека откривале државни тајни за Естонија. Војникот е ...
| | веќе видена | слични

На Инстаграм пред неколку дена се појави профил под името „Photoshop.mkd“, која всушност е креирана со цел да ги „лови“ македонските девојки кои ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 399 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 436 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 182 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: