Филипче: Со почитување на протоколите во градинките имаме безбеден воспитно-згрижувачки процес


Тие остварија средба со директорката на установата и вработените, на која разговараа како се одвива  воспитно згружувачки процес со спроведување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во наредните 14 дена се затвора Центарот за лица со интелектуална и физичка попреченост во штипската населба Ново Село. Медицинската сестра, која работела во ...
| | веќе видена | слични

Центарот за лица со интелектуална и физичка попреченост во штипската населба Ново Село ќе биде времено затворен откако една медицинската сестра е позитивна на ...
| | веќе видена | слични

Следниот чекор од сетот мерки е карантин, доколку граѓаните не ги почитуваат мерките, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Новите мерки избегнување на ...
| | веќе видена | слични

Позитивна на вирусот е медицинската сестра, резултатот од тестот е пристигнат синоќа и епидемиолозите веќе ја имаат направено и анкетата, а изолирани се и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Две воспитувачки во детската градинка Петар Пан во општина Чаир се позитивни на коронавирусот , а 4 деца се во самоизолација. Како што објави ТВ 24, уште една ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование со апел до наставниците, учениците и родителите, да се однесуваат одговорно и надвор од училиштата и на работното место. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерството за здарвство информира дека вкупната бројка на пациети позитивни и суспектни на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
сите 981 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 263 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 145 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче утрово одржа состанок со директорите на ковид центрите од клиникте во комплексот Мајка Тереза на кој беше разгледана ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Со почитување на протоколите во градинките имаме безбеден воспитно-згрижувачки процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: