Станува ли Турција регионална супер сила?


2 копии

Турција денеска соопшти дека напорите на Франција, САД и Русија да стават крај на конфликтот меѓу азербејџанските и ерменските сили во Нагорно Карабах сигурно ...
| | веќе видена | слични

Турција создава нова Сирија на Кавказ, во судирите за контролирање на областа Нагорно – Карабах, изјави претседателот на Ерменија Армен Сакрисијан. Тој ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан во интервју за Италијанската Република изјавил дека Ерменија и непризнатиот Нагорно-Карабах се последните пречки на патот на ...
| | веќе видена | слични

Синот на ерменскиот премиер, Никол Пашињан веќе е во првите борбени линии на фронтот во Нагорно-Карабах. Сопругата на премиерот, Ана Акобјан објави на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, изјави дека му дава „последната шанса“ на Ереван да се врати во форматот на преговори и да ја повлече армијата од ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, соопшти дека министрите за надворешни работи на Азербејџан и Ерменија ќе ...
| | веќе видена | слични

Размислуваме за испраќање на воени трупи во Нагорно Карабах, соопштија турските власти. Првиот човек на турскиот парламент, Мустафа Сентоп, вели дека сè уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 165 | | | веќе видена

Поднесовме иницијатива во врска со постапувањето на в.д. директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија, со што побаравме одговорност и да го разреши, истакна ...
сите 206 | | | веќе видена

Откако по барање на опозицијата. Собранието не расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, портпаролката на ...
сите 325 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 156 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Станува ли Турција регионална супер сила?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: