Првпат од април над 2.000 новозаразени во Италија


2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска по разговорите со градоначалниците на најголемите градови во Германија, изјави дека главната цел за претстојната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалија и Холандија забележаа во петокот рекодрни показатели на новозаразени со коронаворусот, а португалскиот претседател ги повика сограѓаните „добро да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија во последните 24 часа се направени 2.267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 361 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 231 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првпат од април над 2.000 новозаразени во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: