Филипче: Ќе набавиме тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на минути


Министерот за здравство Венко Филипче вечерва најави дека со помош на Светска банка ќе набават најсовремени тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на ...
| | веќе видена | слични

Во однос на обвинувањата од страна на опозицијата, министерот за здравство Венко Филипче посочи дека единствено се обидуваат политички да поентираат и немаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројката на заразени навистина е загрижувачка и секој ден имаме се поголем број на пациенти заболени од Covid19. Болничките капацитет полека се исполнуваат. ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на Канал 5, министерот за здравство Венко Филипче рече дека болничките капацитети се пополнуваат и дека лекарите и сестрите се под притисок. Но, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство повторно упатува апел до сите граѓани да бидат одговорни и совесни - да ги почитуваат мерките за заштита од ширење на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство денеска испрати апел до сите граѓани да бидат одговорни и совесни, да ги почитуваат мерките за заштита од ширење на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 188 | | | веќе видена

Новите мерки во борбата против коронавирусот денеска ќе се најдат на седници на Владата и на Собранието.Владата треба да расправа за воведување на следните ...
сите 383 | | | веќе видена

За половина од месец октомври Битола доби сто нови случаи со коронавирус. Ако на крајот на септември бројот на лица кај кои болеста беше во тек изнесуваше 37, ...
сите 223 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 444 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 147 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Ќе набавиме тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: