БРОЈКИТЕ ГИ ВОЗНЕМИРИЈА ИТАЛИЈАНЦИТE: За еден ден над 2.500 нови заразени


Италија денеска забележа голем пораст на бројот на заразени, односно 5.372 нови случаи, најмногу од крајот на март. Во четвртокот имаше 4.458 новозаразени, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Италија во последните 24 часа се потврдени 5.372 нови случаи на коронавирус, што е најголемо дневно зголемување од почетокот на епидемијата и за прв пат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанските здравствени власти соопштија дека бројот на официјално регистрирани нови инфекции со новиот коронавирус се зголемил за 5.372 во изминатите 24 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон најави воведување нови ограничувачки мерки со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, откако во Франција е ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови инфекции со коронавирус се зголеми за 4.458 во Италија во изминатите 24 часа, објави италијанското Министерство за здравство. 22 лица починаа од ...
| | веќе видена | слични

Растот на бројот на заразени со коронавирус ги натера властите за прв пат во последните 70 години да го „изгасат“ ноќниот живот во германската престолнина. Од ...
| | веќе видена | слични

Уште минатата седмица, микробиологот Андреа Крисанти, познат како авторот на успешната одбрана од коронавирусот во покраината Венето, предупредил дека Италија ...
| | веќе видена | слични

Француските власти најавија дека во Лион и Лил ќе бидат воведени нови рестриктивни мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот. Министерот за здравство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 88 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, македонското светилиште, дбележа 1000 години од основањето со централна прослава. „Бигорски е нашиот победник над времето и над вековите, ...
сите 136 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРОЈКИТЕ ГИ ВОЗНЕМИРИЈА ИТАЛИЈАНЦИТE: За еден ден над 2.500 нови заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: