ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна новата учебна година, Филипче упати порака до учениците


СТАРТУВАШЕ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Прв пат се организира учебна година во услови на епидемија, а неизвесноста е голема до крај. Дел од најмладите ученици од прво ...
| | веќе видена | слични

Родителите на основците од четврто до девето одделение од Македонска Каменица денес повторно на протест. И покрај заострувањето на здравствените мерки не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поголема група родители на деца од четврто до осмо одделение кои ја бојкотираат онлајн наставата и денеска го изразија својот револт против, како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Новата учебна година за 840 ученици и 120 наставници во гостиварската гимназија започна без потешкотии. Дали ќе заврши регуларно засега е неизвесно.Од управата ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска ги посети дел од училиштата и градинките во Општината, при што истакна дека максимално се ...
| | веќе видена | слични

Прилепскиот градоначалник Илија Јовановски, објавил јавна набавка за компјутери а се уште не знае на колку деца им недостигаат , односно колку треба да купи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувањето на мерките во текот на наставата во сите воспитно – образовни установи е врвен приоритет. Маската, дистанцата и дезинфекцијата се правилата од кои ...
| | веќе видена | слични

Учениците од подрачното основно училиште во селото Клуковец една седмица не одат на училиште. Родителите не дозволуваат педесетина деца од 1 октомври да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 431 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 359 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна новата учебна година, Филипче упати порака до учениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: