МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава


Министерството за образование и наука известува дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
| | веќе видена | слични

Родителите на основците од четврто до девето одделение од Македонска Каменица денес повторно на протест. И покрај заострувањето на здравствените мерки не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поголема група родители на деца од четврто до осмо одделение кои ја бојкотираат онлајн наставата и денеска го изразија својот револт против, како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска ги посети дел од училиштата и градинките во Општината, при што истакна дека максимално се ...
| | веќе видена | слични

Прилепскиот градоначалник Илија Јовановски, објавил јавна набавка за компјутери а се уште не знае на колку деца им недостигаат , односно колку треба да купи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувањето на мерките во текот на наставата во сите воспитно – образовни установи е врвен приоритет. Маската, дистанцата и дезинфекцијата се правилата од кои ...
| | веќе видена | слични

Учениците од подрачното основно училиште во селото Клуковец една седмица не одат на училиште. Родителите не дозволуваат педесетина деца од 1 октомври да ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска го посети Основното училиште „Лазо Трповски” во населбата Карпош 3. Заедно со директорката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: