Промо депозит од Халкбанк по повод месецот на штедење

2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје по повод месецот на штедење октомври нуди атрактивни каматни стапки за орочени денарски депозити за физички лица. Каматните стапки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овој октомври, во светскиот месец на штедење, Халкбанк АД Скопје подготви нов промотивен производ за штедење – ПРОМО депозит кој нуди можност за орочување на ...
| | веќе видена | слични

Капитал Банка го одбележува меѓународниот месец на штедење – Октомври со промотивни штедни влогови во денари. Производот е со атрактивни фиксни каматни стапки ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Просечната каматна стапка на кредитите во август годинава изнесува 4,73 проценти и бележи месечен пад од 0,002 и годишен од 0,04 п.п., објави Народната банка. ...
| | веќе видена | слични

Многумина се прашуваа каде е и што прави поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески. Долго време го немаше со јавноста, практично откако претстана да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 405 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промо депозит од Халкбанк по повод месецот на штедење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: