Банкарска асоцијација: Одложувањето на плаќањето на ратите на кредити ќе ги зголеми нефункционалните кредити

Мораториумот и одложеното плаќање на ратите на кредитите во изминатите шест месеци поради Корона кризата ги зголеми нефункционалните кредити. Банкарите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спортските обложувалници беа во првите деловни субјекти опфатени со рестриктивните мерки на владата предизвикани од Ковид кризата. Во интервју за Фактор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија, Васко Илијевски, во интервју за Фактор ја поздрави уредбата на Владата со која се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустријата на игри на среќа е силен импулс во државната економија и во услови на криза. Според анализите на Асоцијацијата на спортски обложувалници на ...
| | веќе видена | слични

Претрпевме штета од затворањето на уплатно-исплатните места, но на работа ги задржавме сите вработени. Во време кога економијата се соочува со вистински ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи не отстапува од намерата дека сите инструктори во автошколите, но и другиот стручен кадар, ќе мора да полагаат испит за да ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците и вработените во ноќните клубови утре ќе протестираат пред Владата. Бараат две клучни работи. Прво, да добијат финансиска помош од државата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 405 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банкарска асоцијација: Одложувањето на плаќањето на ратите на кредити ќе ги зголеми нефункционалните кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: