Само отворил дебата: Груби ретереира за вработувањата на Албанци во приватни фирми

Во однос на предлогот за етничко субвенционирање на вработување во приватни компании, одговарајќи на новинарско прашање вицепремиерот Груби рече дека нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, Артан Груби, денеска на проштална средба го прими амбасадорот на Романија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска се сретна со вршителот на должноста претседател на Исламската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска го посети Движењето против хендикеп „Полио Плус“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

За време на оваа средба, Груби му пренесе на Фетаху дека Владата континуирано прави напори за негување на меѓуверската хармонија во Македонија и дека Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средбата беа разменети мислења и за приоритетите на Македонија како земја-членка на НАТО и за посветеноста на Владата за време на четиригодишниот мандат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 271 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 367 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 330 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

Студентите, наставниците, соработниците и ненаставниот кадар на Медицинскиот факултет во Белград, додека трае актуелната епидемиолошка состојба, ќе можат да ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само отворил дебата: Груби ретереира за вработувањата на Албанци во приватни фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: