Само отворил дебата: Груби ретереира за вработувањата на Албанци во приватни фирми

Во однос на предлогот за етничко субвенционирање на вработување во приватни компании, одговарајќи на новинарско прашање вицепремиерот Груби рече дека нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, Артан Груби, денеска на проштална средба го прими амбасадорот на Романија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска се сретна со вршителот на должноста претседател на Исламската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска го посети Движењето против хендикеп „Полио Плус“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

За време на оваа средба, Груби му пренесе на Фетаху дека Владата континуирано прави напори за негување на меѓуверската хармонија во Македонија и дека Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средбата беа разменети мислења и за приоритетите на Македонија како земја-членка на НАТО и за посветеноста на Владата за време на четиригодишниот мандат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приказна за мали деца, вака според аналитичарот Агим Јонуз и некогашен портпарол на Влада во времето на СДСМ, единствено може да се објасни обидот на закана од ...
сите 257 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 101 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

„Куманово и на овие избори ќе одржи лекција по социјалдемократија, по прогресивност и секако по обединување и ќе даде пример за целата држава”, порача вечерва ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само отворил дебата: Груби ретереира за вработувањата на Албанци во приватни фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: