Мицкоски: Доаѓа време кога овој султанизам ќе падне и кога мафијата ќе одговара


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Грижата на власта не е за граѓаните, туку единствено за нивните фотелји и луксуз, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. „Над 40.000 граѓани на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ за вечерва најави нов протестен марш во центарот на Скопје а ќе протестира до Министерството за информатичко општество и администрација против ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за утре најави нов протест на нова тема – против реваншизмот и теророт врз граѓаните и политичките неистомисленици.Претходните протести ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Народот зема плата минималец од 15.000 денари или воопшто не зема заради корона кризата, здравствената и економска криза. А, функционерите на СДСМ земаат плати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавија нов протест кој ќе се оддржи утре (09.10) со почеток од 18:30 часот. Како тема на протестот се истакнува реваншизмот и ...
| | веќе видена | слични

А, функционерите на СДСМ земаат плати од илјадници евра, ама молчат и ги игнорираат прашањата на граѓаните. Додека Заеви купуваат луксузни вили, директорите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека мафијата на власт се богати и стекнува имоти и во странство, народот во Република Македонија тоне во сиромаштија. Зоран Заев како премиер на Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на коронакризата во земјата, ВМРО-ДПМНЕ делува неконструктивно со опструкции и критики, а сега со одолговлекување на донесувањето на измените на ...
сите 654 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 202 | | | веќе видена

Луд е оној политичар кој се откажува од она што го има за да го добие она што го нема , е коментарот на Антонио Милошоски за однесувањето на власта по ...
сите 336 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Доаѓа време кога овој султанизам ќе падне и кога мафијата ќе одговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: