Повеќе транспортни дозволи и продолжување на лиценците

Како што најави неодамна  Бочварски, за 2021 година, според квотата на базни дозволи со кои располага Министерството за транспорт и врски, обезбедени се 1440 ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајната полиција утрово во ПСС станицата за технички преглед на Зајчев Рид спроведе вонредна конторла на комбиња и автобуси. Во станицата се вршеше ...
| | веќе видена | слични

На пакетот финанскиска помош за компаниите како дел од четвртиот сет нa економски мерки, се осврна министерот за транспорт и врски Благој Бочварски кој ...
| | веќе видена | слични

На 7.000 превозници ќе им биде продолжена лиценцата за работа дополнително една година без надомест, најави министерот Бочварски. Посочува - ќе се обезбедат ...
| | веќе видена | слични

 Поголем број дозволи за транспортерите и поддршка на дејноста со намалување на трошоците во услови на кризата од ковид пандемијата им вети министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. Законот, ...
сите 575 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги победи ...
сите 208 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 84 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе транспортни дозволи и продолжување на лиценците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: