Бектеши-Чаба: Министерството за економија останува отворено за зајакнување на плодната соработка со Канада


Клучен предизвик за македонската економија во моментов е справување со социо-економските последици предизвикани од пандемијата на вирусот КОВИД-19, како и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски попладнево во Братислава оствари средба со претседателката на Словачка, Сузана Чапутова со која заеднички констатирале дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска во Братислава ќе учествува на Глобалниот безбедносен форум „ГЛОБСЕК 2020“, каде ќе има ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски истакна дека двете земји имаат добри билатерални односи, а словачкото искуство од процесот во пристапување во ЕУ ќе биде од помош за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потенцирајќи го извештајот на Европската Комисија од 2016-та година во којшто нашата земја се посочуваше како „заробена држава", претседателот Пендаровски во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната видео-конференциска средба на заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров со австриската министерка за Европа, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска оствари видео-конференциска средба со австриската министерка за Европа, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретна со Нивес Тигањ, амбасадорка на Хрватска во земјава. На средбата, како што информира Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 307 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 25 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши-Чаба: Министерството за економија останува отворено за зајакнување на плодната соработка со Канада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: