Медицинските сестри си заминуваат од Македонија, ФИЛИПЧЕ НЕУСПЕШНО МЕНАЏИРАШЕ И СО ЧОВЕЧКИТЕ РЕСУРСИ


Здравството во Македонија ќе се соочи со огромен проблем, поради тоа што голем дел од медицинските сестри веќе учат странски јазици за да заминат од државата, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шест медицински сестри во Здравствениот дом во Битола, меѓу кои и трудница во патолошка бременост се отпуштени од работа, иако во оваа здравствена установа има ...
| | веќе видена | слични

Шест медицински сестри ангажирани на неопределено време во Здравствен дом во Битола останаа без работа, по донесена судска одлука за процес кој бил покренат за ...
| | веќе видена | слични

Овој скандалозен случај, е во фаза на жалбена постапка пред Врховниот суд, откако директорката на Здравствениот дом Весна Спирковска ги поминала сите судски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Доктор Ненад Лазаров од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари објави дека сестрите од Инфективна клиника кои се заканија со отказ биле разрешени од ...
| | веќе видена | слични

Ненад Лазаров, докторот по општа медицина кој во јавноста ги обелодени отказите на медицинските сестри на клиниката за инфективни и фебрилни состојби, на ...
| | веќе видена | слични

По неколкуте заминувања на медицински персонал од Инфективната клиника, се проретчува и персоналот на Клиниката за кожни болести. Според информациите до кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инаку, медицинските сестри што дадоа отказ од Инфективна, а кои експресно ги прими загрижениот министерот другиот ден, експресно и се разрешени од местата ...
| | веќе видена | слични

Додека расте бројот на заболени здравствени работници од КОВИД 19 поради немање на соодветна опрема за заштита, се зголемува и бројот на медицински лица кои си ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицинските сестри си заминуваат од Македонија, ФИЛИПЧЕ НЕУСПЕШНО МЕНАЏИРАШЕ И СО ЧОВЕЧКИТЕ РЕСУРСИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: