Коронакризата може да избрише 46 милиони работни места во авиоиндустријата

Колапсот во авиоиндустријата предизвикан од пандемијата со коронавирусот може да избрише 46 милиони работни места ширум светот што претставува повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Домашното производство на свинско месо ги обезбедува само половината од потребите на нашиот пазарот кои изнесуваат скоро 40.000 тони годишно. Поголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, Комисијата на ЕУ ги заостри своите климатски цели: најмалку 55 проценти од емисиите на штетни гасови треба да се намалат до 2030 година во споредба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Легендарниот аргентински ас, Диего Армандо Марадона почина вчера на 60-годишна возраст по срцев удар во неговиот дом. Како што пренесуваат аргентинските ...
сите 203 | | | веќе видена

Македонскиот претседател Стево Пендаровски по фамозното интервју на Зоран Заев за БГНЕС кое предизвика бурни реакции , заклучува дека постои „дилемата дали ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри помилувањето на неговиот поранешен советник за национална безбедност, генерал Мајкл Флин, што медиумите го ...
сите 341 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 127 | | | веќе видена

Ковид-19 влијаел на промената на потрошувачите навики на македонските е-купувачи и 36 проценти од нив го зголемиле обемот на онлајн купување. Од почетокот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронакризата може да избрише 46 милиони работни места во авиоиндустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: