Хрватска: 234 новозаболени од коронавирус, четворица починати

2 копии

Австрија во четвртокот го пријави досега најголемиот број заразени со новиот коронавирус – 1.209, покажуваат владините показатели , додека значително ослабува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Словенечката Влада денеска донесе нови рстриктивни мерки, со цел да се спречи ширењето на новиот коронавирус, а една од нив е забраната за собирање повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Според Би-Би-Си, од април досега Германија денеска бележи рекорден број нови случаи. Бројот на нови случаи се искачи за скоро третина, на над 4000. Министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозни предупредувања доаѓаат од Германија по зголемувањето на бројот на нови случаи на ковид-19. Лотар Вилер, директор на германскиот Институт за јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според денешните податоци за состојбата со ковид-19 во регионот се забележани рекорден број на заразени. Во Македонија во изминатите 24 часа се направени 2140 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зејди синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекува мнозинството во Влада да трае до 2024 ...
сите 354 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 569 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска: 234 новозаболени од коронавирус, четворица починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: