Вицепремиерот Груби во посета на фабриката „Бако Нутс”

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, придружуван од претставник на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот за управување со ИПАРД фондови при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство почетокот на оваа недела го одбележа со одржување Форум ...
| | веќе видена | слични

Според првиот вицепремиер компанијата Бако е вистински пример за тоа како треба да се користат средства како што е програмата ИПАРД 2 и како истите средства да ...
| | веќе видена | слични

И земјоделците и компаниите да се охрабрат и да инвестираат во нова механизација, опрема и технологија. Многу е лесно да се дојде до финансиски средства ако се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 306 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 183 | | | веќе видена

Законот за заштита на населението од заразни болести на која се владините мерки за корона пандемијата ќе биде ставен на седница дури на на 27 октомври. ...
сите 244 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Луд е оној политичар кој се откажува од она што го има за да го добие она што го нема , е коментарот на Антонио Милошоски за однесувањето на власта по ...
сите 255 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицепремиерот Груби во посета на фабриката „Бако Нутс”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: