Бесими на средба со претставници на Македонската банкарска асоцијација


Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска ќе одржи средба со претставници на членките на Македонска банкарска асоцијација. Како што најавуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави две контрадикторни изјави на министерот за финансии Фатмир Бесими, во однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Разликата во кажаното е околу две недели. Вистината е дека се надминува границата од Мастришките критериуми од над 60% од БДП, пишува на својот Фејсбук профил ...
| | веќе видена | слични

Цврстиот став на министерот за финансии Фатмир Бесими за две недели еволуира од тоа дека Македонија нема да го надмине долгот над 60 отсто од БДП, а денес ...
| | веќе видена | слични

Лиедерот на ВМРО-ДПМНЕ преку две изјави на министерот за финансии Фатмир Бесими ги посочи лагите околу јавниот долг и ребалансот на буџетот. Според Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими вчера беше гостин во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма. Во еден момент новиот министер од „трема“ не знаеше да ...
| | веќе видена | слични

За време на гостувањето во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија, министерот за финансии, Фатмир Бесими, рамнодушно призна дека јавниот долг ќе надмине ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 387 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими на средба со претставници на Македонската банкарска асоцијација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: