13 лица починаа во БиХ, регистрирани 242 новозаразени


2 копии

Австрија во четвртокот го пријави досега најголемиот број заразени со новиот коронавирус – 1.209, покажуваат владините показатели , додека значително ослабува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Словенечката Влада денеска донесе нови рстриктивни мерки, со цел да се спречи ширењето на новиот коронавирус, а една од нив е забраната за собирање повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Според Би-Би-Си, од април досега Германија денеска бележи рекорден број нови случаи. Бројот на нови случаи се искачи за скоро третина, на над 4000. Министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозни предупредувања доаѓаат од Германија по зголемувањето на бројот на нови случаи на ковид-19. Лотар Вилер, директор на германскиот Институт за јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според денешните податоци за состојбата со ковид-19 во регионот се забележани рекорден број на заразени. Во Македонија во изминатите 24 часа се направени 2140 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 517 | | | веќе видена

Мерката задолжително носење маска и на отворено се уште не е објавена во Службен весник, исто како и останатите мерки кои синоќа со усвојување на измените и ...
сите 383 | | | веќе видена

Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој со Ковид-19 е хоспитализиран на ...
сите 218 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 93 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 644 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 193 | | | веќе видена

Ставот е познат, нема никакви отстапки и не може ни да има отстапки од националните и државни интереси. Нема преговори за нашиот идентитет, точка, категоричен ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 лица починаа во БиХ, регистрирани 242 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: