Паѓа бројката на индустирското производство и на вработените во индустријата

Паѓа бројот на работници во индустријата, се топи и индустриското производство. Статистиката објави дека од јануари до август производството е намалено за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во време на корона криза, Агенцијата за странски инвестиции и пормоција на извоз наместо да носи нови инвеститори и фабрики дава пари за привремени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Пандемијата со коронавирусот значително го зголеми бројот на невработени во општините од Југоистокот ако се имаат во предвид податоците на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 278 | | | веќе видена

Предвидените десет легла за пациенти позитивни на Ковид 19 во Интерното одделение во Струшката Општа болница се исполнети. Во моментот, како што информира ...
сите 189 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паѓа бројката на индустирското производство и на вработените во индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: