Турција предложи решение за конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Турција и Грција се договориле околу мерките за изградба на доверба и одржување билатерални разговори по повеќедневните тензии во спорот околу поморските права ...
| | веќе видена | слични

Ерсин Татар, премиерот на Северен Кипар, што е признат како независна држава само од Турција, ја објави одлуката во Анкара заедно со турскиот претседател Реџеп ...
| | веќе видена | слични

Длабоко сум убеден дека разликите меѓу сојузниците можат да се решат преку преговори, во духот на сојузничката солидарност и меѓународното право, порача ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Поранешниот началник на СВР Велес, Игор Ангеловски починал синоќа на инфективната клиника во Скопје како последица од вирусот Ковид-19, објави „Прес24.мк“ . ...
сите 373 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 362 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 162 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 69 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозната ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција предложи решение за конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: