ФАКТОР НА ДЕНОТ: Последни подготовки за учебната година, денес имаме скоро 200 заразени со коронавирусот


УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Родителите од село Клуковец не ги пуштаат своите деца на настава заради неотпочнување на градежните работи на новата училишна зграда.Градоначалникот на Велес ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерката за образование и наука Мила Царовска при во Ѓопчели, во општина Дојран, апелираше на доследно почитување на мерките и протоколите за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Новата учебна година веќе започна, а со неа и новите предизвици, посебно во онлајн наставата која се применува во најголем дел од основните и средните училишта ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, и градоначалникот на Дојран, Анго Ангов, денеска го посетија основното училиште „Кочо Рацин“ во Нов Дојран ...
| | веќе видена | слични

Увид како стартуваше учебната година направија и во новото училиште во Ѓопчели, во кое се инвестирани 4,5 милиони денари и на децата им се обезбедени современи ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука ги демантира тврдењата на Сојузот на средношколците дека онлајн-платформата чини 15,5 милиони евра.„МОН, како што и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Последни подготовки за учебната година, денес имаме скоро 200 заразени со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: