Настава со физичко присуство во гимназијата и неколку подрачни училишта во Центар Жупа


Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерката за образование и наука Мила Царовска при во Ѓопчели, во општина Дојран, апелираше на доследно почитување на мерките и протоколите за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Новата учебна година веќе започна, а со неа и новите предизвици, посебно во онлајн наставата која се применува во најголем дел од основните и средните училишта ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, и градоначалникот на Дојран, Анго Ангов, денеска го посетија основното училиште „Кочо Рацин“ во Нов Дојран ...
| | веќе видена | слични

Увид како стартуваше учебната година направија и во новото училиште во Ѓопчели, во кое се инвестирани 4,5 милиони денари и на децата им се обезбедени современи ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука ги демантира тврдењата на Сојузот на средношколците дека онлајн-платформата чини 15,5 милиони евра.„МОН, како што и ...
| | веќе видена | слични

„Ќе пишувам домашна. Само те молам не терај ме да седам пред компјутер. Не можам. Те молам...“ Ова искуство со првачето кое годинава последното тримесечје го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 60 гласа „за” и 32 „воздржани” пратениците во Собранието вчера попладне ја изгласаа потребата од донесување на измени на Законот за заштита на населението ...
сите 159 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 139 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 324 | | | веќе видена

Државата оди напред! Едно општество за сите, и во добро, и во криза, секогаш, а од сега и уредено со нов Закон за спречување и заштита од дискриминација кој ...
сите 85 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Настава со физичко присуство во гимназијата и неколку подрачни училишта во Центар Жупа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: