Објавен ТВ распоредот за ученици од прво до деветто одделение


2 копии

Родителите од село Клуковец не ги пуштаат своите деца на настава заради неотпочнување на градежните работи на новата училишна зграда.Градоначалникот на Велес ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерката за образование и наука Мила Царовска при во Ѓопчели, во општина Дојран, апелираше на доследно почитување на мерките и протоколите за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Новата учебна година веќе започна, а со неа и новите предизвици, посебно во онлајн наставата која се применува во најголем дел од основните и средните училишта ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, и градоначалникот на Дојран, Анго Ангов, денеска го посетија основното училиште „Кочо Рацин“ во Нов Дојран ...
| | веќе видена | слични

Увид како стартуваше учебната година направија и во новото училиште во Ѓопчели, во кое се инвестирани 4,5 милиони денари и на децата им се обезбедени современи ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука ги демантира тврдењата на Сојузот на средношколците дека онлајн-платформата чини 15,5 милиони евра.„МОН, како што и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 390 | | | веќе видена

Почина 65 годишна кавадарчанка заразена со коронавирусот на пат кон скопска клиника. Д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог од кавадаречкиот Центар за ...
сите 497 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 164 | | | веќе видена

ДИК ги потврди имињата на новите пратеници во парламентарниот состав. Мирослав Јовановиќ и Лидија Тасевска и двајцата од ИЕ2 доаѓаат на испразнетите пратенички ...
сите 92 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

Никако не ми е јасно ова секојдневново барање Министерот Филипче да дадел оставка и тоа ќе било спас од пандемијата. Аман бре луѓе. Човекот со целиот ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен ТВ распоредот за ученици од прво до деветто одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: