ЗМСТАС: Медицинските сестри се исцрпени, максимално пожртвувани, а во исто време и заборавени од системот!


Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шест медицински сестри во Здравствениот дом во Битола, меѓу кои и трудница во патолошка бременост се отпуштени од работа, иако во оваа здравствена установа има ...
| | веќе видена | слични

Шест медицински сестри ангажирани на неопределено време во Здравствен дом во Битола останаа без работа, по донесена судска одлука за процес кој бил покренат за ...
| | веќе видена | слични

Овој скандалозен случај, е во фаза на жалбена постапка пред Врховниот суд, откако директорката на Здравствениот дом Весна Спирковска ги поминала сите судски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Доктор Ненад Лазаров од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари објави дека сестрите од Инфективна клиника кои се заканија со отказ биле разрешени од ...
| | веќе видена | слични

Ненад Лазаров, докторот по општа медицина кој во јавноста ги обелодени отказите на медицинските сестри на клиниката за инфективни и фебрилни состојби, на ...
| | веќе видена | слични

По неколкуте заминувања на медицински персонал од Инфективната клиника, се проретчува и персоналот на Клиниката за кожни болести. Според информациите до кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инаку, медицинските сестри што дадоа отказ од Инфективна, а кои експресно ги прими загрижениот министерот другиот ден, експресно и се разрешени од местата ...
| | веќе видена | слични

Додека расте бројот на заболени здравствени работници од КОВИД 19 поради немање на соодветна опрема за заштита, се зголемува и бројот на медицински лица кои си ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 390 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 136 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 202 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 94 | | | веќе видена

Бриселски Политико денеска објави дека е постигнат компромис меѓу Бугарија и Македонија и дека тоа овозможува Македонија да ги отпочне преговорите со ЕУ. Веста ...
сите 412 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗМСТАС: Медицинските сестри се исцрпени, максимално пожртвувани, а во исто време и заборавени од системот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: