ДЗС: За 1,4 отсто пониска просечната цена на струјата во првото полугодие од 2020 година

Просечната малопродажна цена на електричната енергија за домаќинствата во првото полугодие од годинава изнесува 4,789 денари по киловат час, што претставува ...
| | веќе видена | слични

Даноците за животна средина имаат учество од 1,9 отсто во Бруто домашниот производ. Ова се податоците за 2018 година што ги објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии
2 копии
2 копии

Бруто-домашниот производ минатата година изнесува 689. 425 милиони денари и во однос на 2018 година номинално е зголемен за 4,3 проценти. Реалната стапка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реалната стапка на раст на БДП во 2019, во однос на 2018 година, изнесува 3,2  проценти, покажуваат претходните податоци на Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 179 | | | веќе видена

Да не се пијат антибиотици неконтролирано. Има сосема доволна количина лекови за третман на пациенти со Ковид-19. Ова не е болест за која има еден специфичен ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗС: За 1,4 отсто пониска просечната цена на струјата во првото полугодие од 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: