ГЕРМАНИЈА СЕ ВРАЌА ВО ФОРМА: Се зголемил бројот на вработени

3 копии

Во време на корона криза, Агенцијата за странски инвестиции и пормоција на извоз наместо да носи нови инвеститори и фабрики дава пари за привремени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Невработеноста во еврозоната продолжи да расте во август, следејќи го трендот како и претходните месеци, покажуваат статистичките податоци на Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот значително го зголеми бројот на невработени во општините од Југоистокот ако се имаат во предвид податоците на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
сите 109 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 201 | | | веќе видена

Откако по барање на опозицијата. Собранието не расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, портпаролката на ...
сите 400 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 216 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Красимир Каракачанов, вицепремиер и министер за одбрана на Бугарија во интевјуто за „ Дарик радио “, го повтори ставот дека Македонија мора да се придржува до ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНИЈА СЕ ВРАЌА ВО ФОРМА: Се зголемил бројот на вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: