Угостителите од Охрид и Струга пред дилема: Клуч на врата или отпуштања

Туристичката сезона заврши, Охрид е испразнет а голем дел од газдите на угостителските локали и сместувачките капацитети веќе кројат планови како најисплатливо ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите очекуваат заживување на бизнисот со отворањето на границите за околните држави. Сметаат дека со тоа ќе се зголеми бројот на гости од соседството ...
| | веќе видена | слични

Охридските туристички водичи кои поради поради коронакризата останаа без работа во летниот период, велат дека нивните приходи се сведени на нула. Очајни за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 526 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 192 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативец и сегашен прв човек на Агенцијата за Млади и Спорт, Наумче Мојсоски се огласи и испрати порака по пласманот на нашата ...
сите 377 | | | веќе видена

Критичарот на руските власти, Алексеј Навални ги повика Русите да излезат на улица во знак на протест, откако судија му одреди 30-дневен притвор. Судењето беше ...
сите 103 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 451 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите од Охрид и Струга пред дилема: Клуч на врата или отпуштања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: