Центар и Аеродром на врвот: Како се движи бројот на активни случаи со Ковид-19?

Бројот на заразени со коронавирус од почетокот на пандемијата во главниот град изнесува 7.025, од кои 727 случаи се активни. Активни случаи по општините во ...
| | веќе видена | слични

317 нови случаи позитивни на КОВИД19 регистрирани вчера е апсолутен рекорд во Македонија од почетокот на корона кризата до денеска. Загрижува податокот дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Нови, досега рекордни кај нас, 317 случаи со Ковид-19 од 1.990 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 ...
| | веќе видена | слични

Во болнички услови починати се четири пациенти и тоа еден од Скопје (59 г.), еден од Струга (65 г.), и двајца од Гостивар (71 г. и 76 г.). Регистрирани се 104 ...
| | веќе видена | слични

Нови, досега рекордни кај нас, 317 случаи со Ковид-19 од 1.990 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 ...
| | веќе видена | слични

По рекордните во Македонија 317 случаи со Ковид-19 од 1.990 тестирања, забележани во минатото деноноќие вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 19.413, бројката на оздравени пациенти е 15.749, на починати е 772, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 345 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 87 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Центар и Аеродром на врвот: Како се движи бројот на активни случаи со Ковид-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: